top of page
  • Zdjęcie autoraEkipa Herkulesa

Otwarte Strefy Aktywności!


Program Otwarte Strefy Aktywności (OSA) realizowany w latach 2018-2019 przez Ministerstwo Sportu i Turystyki okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu w wielu małych i większych miejscowościach, zostało wybudowanych wiele obiektów infrastruktury sportowo - rekreacyjnej.


Ale najpierw kilka informacji, które przybliżą czego dotyczył projekt.


  • Kto był beneficjentem programu Otwartych Stref Aktywności?

Projekt skierowany był zarówno do samorządów jak i różnego rodzaju podmiotów posiadających osobowość prawną, stowarzyszeń, fundacji itp.

  • Do jakich użytkowników skierowany był program?

Program ma służyć wszystkim: dorosłym, dzieciom, młodzieży oraz seniorom, zarówno tym w pełni sprawnym ruchowo jak i tym którym większa aktywność fizyczna będzie bardzo przydatna z punktu widzenia zdrowotnego. Otwarte Strefy Aktywności są to być miejsca przeznaczone do spotkań i rekreacji dla wszystkich grup wiekowych. Korzystać z tej przestrzeni relaksu powinny lokalne społeczności: rodziny, przyjaciele, sąsiedzi (ci bliżsi i ci dalsi), rodzice, dziadkowie i wnuki. Jak z tego wynika program jest kierowany do wszystkich pokoleń.

  • Jaki był cel tego programu?

Celem głównym było zadbanie o poprawę zdrowia i kondycji naszego społeczeństwa. Program ma zachęcić jak największe grupy Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ma wyciągnąć jak największą grupę naszych rodaków z domowych pieleszy i zachęcić ich do bardziej aktywnego fizycznie, zdrowego trybu życia. Cywilizacyjny rozwój kraju i nowe technologie mogą być częścią naszego życia lecz nie mogą przeszkodzić nam w rozwoju psychofizycznym, nie mogą zastępować nam ruchu, ćwiczeń i relaksu na świeżym powietrzu. Dodatkowo miejsca takie mają sprzyjać integracji okolicznych mieszkańców.

  • Co wchodziło w skład takiej strefy aktywności?

Są to obecnie obiekty otwarte dla każdego- strefy aktywności fizycznej i rekreacji, składające się z zewnętrznych siłowni plenerowych, strefy gier, wypoczynku oraz w wersji rozszerzonej zręcznościowych placów zabaw. Możliwe były dwa warianty. Wariant pierwszy, podstawowy koszt do 50 tysięcy złotych i drugi wariant rozszerzony koszt do 100 tysięcy złotych.


W obu edycjach dofinansowano prawie 3 tysiące obiektów, z czego ponad 300 siłowni zewnętrznych wybudowała nasza firma!

Zamieszczony filmik przedstawia obiekt sportowo- rekreacyjny w Lwówku Śląskim, który wykonała nasza firma- strefę sportową, rekreacyjną oraz plac zabaw z urządzeniami ze stali nierdzewnej.


Obecnie tysiące urządzeń z logiem Herkules możecie spotkać w całej Polsce. Walczyliśmy w pocie czoła, by każdy mógł jak najszybciej rozpocząć treningi. To nie tylko poprawa kondycji i pierwszy krok ku szczuplejszej sylwetce, ale przede wszystkim poprawa zdrowia i jakości życia. Wykorzystaj szansę i bezpłatnie ćwicz na świeżym powietrzu.


Naszym karnetem są tylko Twoje chęci i uśmiech na twarzy, dlatego już dzisiaj zapraszamy na wszystkie siłownie zewnętrzne. Szczególnie te sygnowane logiem Herkules.


Poniżej tylko kilka przykładowych zdjęć z naszych realizacji.Pozdrawiamy,


Ekipa HERKULESA


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page