top of page
  • Zdjęcie autoraEkipa Herkulesa

Trening indoor czy outdoor?


Niemal w każdej miejscowości powstaje wiele nowych siłowni zewnętrznych. Można odnieść wrażenie, że przez wielu są one niedoceniane. Szczególnie przez osoby, które na co dzień dużo trenują. A przecież wiele urządzeń nie różni się od tych, które możemy spotkać na zwykłej siłowni. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

W tradycyjnej siłowni może przeszkadzać specyficzny zapach oraz klimatyzacja, która często pracuje zbyt słabo, by zapewnić odpowiednią cyrkulacje powietrza. Podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu ten problem znika.


Oprócz treningu siłowego na urządzeniach typu wyciskanie, wyciąg, motyl czy prasa nożna, można uzupełnić trening na orbitreku, stepperze lub narciarzu, dzięki czemu spalimy sporo kalorii. W wielu przypadkach wykorzystywany jest tylko ciężar ciała, dlatego

też osoby zaawansowane mogą traktować to jako uzupełnienie treningu biegowego, czy jazdy na rowerze.


Słońce, świeże powietrze i mnóstwo naturalnej witaminy D to kolejna zaleta, która przemawia za treningiem poza budynkiem.


Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę ze zdrowym trybem życia, wybierz się na siłownię plenerową. Nie dość, że są one całkowicie bezpłatne, to spokojnie wprowadzisz swoje ciało w początkową fazę budowy masy mięśniowej, a z czasem intensywniejszego treningu.


Oprócz tradycyjnych urządzeń, można spotkać stacje street workout dla zaawansowanych lub urządzenia ze zmiennym obciążeniem czy pylonami hydraulicznymi, dzięki którym można dostosować ciężary do swoich potrzeb i poziomu.Siłownia plenerowa to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną, gdyż podczas spaceru możesz zachęcić partnera oraz dzieci do aktywnej rozrywki.


Wzmocnione mięśnie i spalane kalorie to dobra motywacja do tego, by zacząć aktywność. Urządzenia Herkules zapewnią Ci różnorodność treningu, a także możliwość bezpłatnego i całodobowego użytkowania.
Pozdrawiamy i zachęcam do ruchu,

Ekipa Herkulesa


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page